FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Grjazins un Ingrams - ERČ Latvijas posma uzvarētāji
08.10.2017

2017. gada 8. oktobris

*Krievijas pārstāvis pārspēj Rovanperu un izcīna savu pirmo uzvaru

*Ingrams līdz ar uzvaru iegūst 100 000 EUR stipendiju karjeras attīstībai

*ERC2 uzvarētājs Erdi pievienojas Kajetanovičam kā ERČ čempions

*Castrol Ford Team Turkey uzvar FIA Eiropas rallija čempionāta komandu ieskaitē

Kajetanowicz ©FIAERC.com

Nikolajs Grjazins un Kriss Ingrams bija lielākie ieguvēji 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionāta pēdējā posma Rally Liepāja noslēgumā.

Rīgā dzīvojošais Grjazins, kurš sestdien svinēja savu divdesmito dzimšanas dienu, izcīnīja savu pirmo uzvaru FIA ERC Junior U28 čempionātā, un pēc sīvas cīņas ar Kalli Rovanperu to papildināja arī ar uzvaru rallija absolūtajā ieskaitē.

„Tā bija ļoti laba dzimšanas dienas dāvana,” stāsta Sports Racing Technologies pilots Grjazins, kurš kļuva par septīto dažādo uzvarētāju šī gada astoņos ERČ posmos. „Visu sacensību garumā man veicās labi, braucu tuvu savam limitam. Kalle bija ļoti ātrs un esmu priecīgs uzvarēt pēc tādā cīņā.”

Līdz ar uzvaru FIA ERC Junior U27 čempionātā, Ingrams iegūst 100 000 EUR stipendiju dalībai 2018. gada FIA ERC Junior U28 čempionātā, kur viņš pirmoreiz varēs izmēģināt savus spēkus ar R5 klases automašīnu.

Opel Rallye Junior Team pilotam pagājušajā gadā nedaudz pietrūka līdz titulam, taču ar uzvaru šogad viņš iegūst lielisku iespēju spert nākamo soli savā karjerā, virzoties uz priekšu ERČ izstrādātajā platformā jaunajiem talantiem.

„Mans pirmais ERČ posms bija šeit Latvijā, pirms četriem gadiem, un kopš tā laika esmu centies izcīnīt šo titulu,” stāsta Ingrams, kurš uzvarēja arī ERC3 ieskaitē. „Lai to sasniegtu, četru gadu garumā katru dienu esmu smagi strādājis – veltīju tam visus savus spēkus un beidzot tas ir nesis rezultātu. Esmu saņēmis lielāko naudas balvu rallijā, un tā man palīdzēs attīstīties. Tiklīdz ieradīšos mājās, sākšu sarunas, lai nākamgad varētu aizvadīt visus Eiropas čempionāta posmus.”

Tibors Erdi Juniors šajā posmā atspēlēja četru punktu deficītu un izcīnīja ERC2 čempiona titulu, pārspējot Zelindo Melegari. Šajā posmā uzvaru izcīnīja FIA pasaules rallijkrosa čempionāta braucējs Reinis Nitišs, kuram šis bija tikai trešais starts rallijā. Castrol Ford Team Turkey pieveica ACCR Czech Team un izcīnīja čempionu titulu komandu ieskaitē.

Kajetans Kajetanovičs un Jareks Barans izcīnīja trešo ERČ čempionu titulu pēc kārtas, pēc tam kad viņu vienīgais konkurents cīņā par uzvaru, Bruno Magalešs, avarēja pirmās dienas pilsētas ātrumposmā. Pēc nakts pavadīšanas slimnīcā, portugālis saņēmis apstiprinājumu tam, ka drīzumā būs pilnībā izveseļojies.

Otrās sekcijas atskats: Grjazins izcīna pirmo ERČ uzvaru

Gryazin ©FIAERC.com

Nikolajs Grjazins svētdienu sāka ar 18.3 sekunžu pārsvaru pār Kalli Rovanperu, taču somu braucējs jau dienas pirmajā ātrumposmā šo deficītu samazināja par 8.1 sekundi. Tas Grazina pārsvaru samazināja līdz 10.2 sekundēm, un tad 10.1 sekundi pēc SS9. Taču desmitajā ātrumposmā Grjazins atkal nostiprināja savu pozīciju galvgalī, savu konkurentu apsteidzot par 7.1 sekundi.

Kā atzina Grjazins, desmitajā ātrumposmā vietām braukts „uz robežas”, taču tas viņam dienas vidū deva 17.2 sekunžu pārsvaru. Pēc SS11 apturēšanas sakarā ar civila helikoptera negadījumu netālu no tā finiša, Grjazins uzvarēja SS12 un pirms pēdējā ātrumposma bija iekrājis jau 19.7 sekunžu pārsvaru. Lai gan Rovanpera ar M-Sport Ford Fiesta R5 bija ātrākais noslēdzošajā ātrumposmā, ar to nepietika lai atņemtu Grjazinam vietu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Lukašs Habajs dienu sāka sīvā cīņā ar Hosē Suarezu, cīnoties par ceturto vietu, kas pēc Kajetanoviča izstāšanās (personīgu iemeslu dēļ) kļuva par trešo vietu. Vācijas aristokrāts Alberts savu pirmo ERČ sezonu noslēdza ar piekto vietu

ERC Junior Under 28: Lielisks rezultāts Grjazinam

Līdz ar savu pirmo uzvaru, Nikolajs Grjazins nodrošināja otro vietu FIA ERC Junior U28 kopvērtējumā, piekāpjoties vien Marijanam Grībelam. Hosē Suarezs otro sekciju sāka esot sekundi aiz sava Peugeot Rally Academy komandas biedra Pepe Lopeza, taču izvirzījās otrajā vietā pēc Lopeza izstāšanās dienas pirmajā ātrumposmā. Suarezs sezonu noslēdza trešajā vietā.

ERC Junior Under 27: Ingrams beidzot izcīna uzvaru

Ingram ©FIAERC.com

Cīņa par uzvaru FIA ERC Junior Under 27 čempionātā apgriezās kājām gaisā kad pirmās dienas līderis Jari Hutnens SS8 nobrauca no ceļa un pārsita divas riepas. Tā kā līdzi bija tikai viens rezerves rats, somu braucējs ar Opel ADAM R2 bija spiests rīta ātrumposmus veikt ar trim piepumpētām riepām. Hutunenam zaudējot laiku, Kriss Ingrams izvirzījās vadībā un sacensības nobrauca bez kļūdām, izcīnot čempiona titulu. Vietējais braucējs Mārtiņš Sesks, neraugoties uz diviem kūleņiem pirmajā dienā, izcīnīja otro vietu, bet trešā vieta ACCR Czech Team pārstāvim Filipam Marešam, kuram šī bija pirmā sezona starptautiskās sacensībās. Hutunens sacensības noslēdza ceturtajā vietā, Zavada bija piektais, Krištofs Klauss sestais, Bugra Banažs septītais, Tamāra Molinaro astotā, bet Karels Kupecs pēc tehniskām problēmām sacensības noslēdza devītajā vietā. Dominiks Brožs tehnisku problēmu dēļ bija spiests izstāties pēdējā ātrumposmā. Šī posma Kolina Makreja Flat Out balvu par savu sniegumu izcīnīja Ingrams.

ERC2: Nitišs uzvar posmā, bet Erdi kļūst par čempionu

Erdi ©FIAERC.com

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigzne Reinis Nitišs izmantoja Jāņa Vorobjova izstāšanos un uzvarēja ERC2 ieskaitē jau savā karjeras trešajā rallijā, bet Tibors Erdi Juniors, kurš finišēja otrais, kļuva par čempionu pēc tam, kad Zelindo Melegari izstājās pēc ieslīdēšanas grāvī pēdējā ātrumposmā. Sergejs Remeņiks bija otrajā vietā, taču SS10 bija spiests apstāties un nomainīt pārsistu riepu. Viņš sacensību noslēgumā trešais, pabeidzot veiksmīgu pirmo ERČ sezonu trenera Alekseja Lukjaņuka vadībā.

Magalešs plāno atgriezties ERČ

Magalhaes ©FIAERC.com

SEAJETS atbalstītais Bruno Magalešs, pēc izstāšanās no Rally Liepāja, kas viņam maksāja iespēju pacīnīties par ERČ čempiona titulu, plāno atgriezties čempionātā 2018. gadā. Magalešs, kurš Latvijas posmā brauca pirmoreiz, posmu sāka 24 punktus aiz Kajetanoviča, taču viņa cerības uz uzvaru izdzisa pēc frontālas ietriekšanās kokā Liepājas pilsētas ātrumposmā. Pēc nakts pavadīšanas slimnīcā, Magalešs stāsta: „Es jūtos labi. Nevēlējos lai notiek tas, kas notika, taču sezonu noslēgt otrajā vietā ir fantastiski. Es šeit ierados lai cīnītos par uzvaru. Tas nenotika, taču tagad vērsīšu uzmanību uz nākamo sezonu, jo man ļoti patīk šis čempionāts un vēlos tajā atgriezties. Esmu būtiski pilnveidojies kā pilots, arī šajā rallijā otrajā reizē caur ātrumposmiem biju ātrāks. Šis ir ļoti specifisks rallijs un jau pirms tā zināju ka cīnīties par čempiona titulu šeit būs grūti, bet mēs darījām visu ko varējām. Man daudz kas sāp, taču pēc šāda negadījuma tas ir normāli, drīz būšu pilnībā vesels.” Magalešs pārcēla savu medusmēnesi lai varētu piedalīties šajā rallijā un sezonu provizoriski noslēdz otrajā vietā, priekšā Braienam Bufjē, kurš savukārt noturējās priekšā Aleksejam Lukjaņukam. Krievu pilots avarēja tajā pašā līkumā, kur izstājās Magalešs. Rally Liepāja neietilpa Bufjē 2017. gada sezonas ERČ plānos.

PAGAIDU REZULTĀTI (pēc 13 ātrumposmiem, 157.28 kilometriem):

1 Nikolajs Grjazins (RUS)/Jaroslavs Fedorovs(RUS) ŠKODA Fabia R5 +1h19m22.1s

2 Kalle Rovanpera (FIN)/Jonne Haltunens (FIN) Ford Fiesta R5 + 18.5s

3 Lukašs Habajs (POL)/Daniels Dimurskis (POL) Ford Fiesta R5 +2m52.8s

4 Hosē Suarezs (ESP)/Kandido Karera (ESP) Peugeot 208 T16 +3m00.9s

5 Alberts von Thurn und Taxis (DEU)/Bjorns Degants (BEL) ŠKODA Fabia R5 +5m32.3s

6 Reinis Nitišs (LVA)/Māris Neikšāns (LVA) Mitsubishi Lancer Lancer Evolution IX +6m15.1s

7 Linas Vaškis (LTU)/Laurinas Paškevičius (LTU) Mitsubishi Lancer Lancer Evolution IX +8m17.9s

8 Tom Kristensons (SWE)/Henriks Apelskogs (SWE) Opel ADAM R2 +8m22.7s

9 Tibors Erdi (HUN)/Giorgijs Paps (HUN) Mitsubishi Lancer Evolution X +8m30.5s

10 Kriss Ingrams (GBR)/Ross Vitoks (GBR) Opel ADAM R2 +8m55.3s

FIA ERC2: Tibors Erdi (HUN)/Giorgijs Paps (HUN) Mitsubishi Lancer Evolution X

FIA ERC3: Kriss Ingrams (GBR)/Ross Vitoks (GBR) Opel ADAM R2

FIA ERC Junior Under 28: Nikolajs Grjazins (RUS)/Jaroslavs Fedorovs (RUS) ŠKODA Fabia R5

FIA ERC Junior Under 27: Kriss Ingrams (GBR)/Ross Vitoks (GBR) Opel ADAM R2

ERC Ladies’ Trophy: Tamāra Molinaro (ITA)

Colin McRae ERC Flat Out Trophy: Kriss Ingrams (GBR)

©FIAERC.com