FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Jaunās zvaigznes demonstrē savu talantu
08.10.2017

2017. gada 7. oktobris

*Grjazins priekšā Rovanperam pēc aizraujošas pirmās dienas Latvijā

*Kajetanovičs neoficiāli kļūst par pirmo trīskārtējo ERČ čempionu

*Cīņa par uzvaru ERC Junior Under 27 tikai sākusies, Hutunens priekšā Ingramam

Rovanpera ©RallyLiepaja/MVFoto

Nikolajs Grjazins un Kalle Rovanpera uzskatāmi pierādīja būtisko lomu kuru FIA Eiropas rallija čempionāts spēlē jauno talantu attīstībā, noslēdzot Rally Liepāja pirmo dienu kopvērtējuma galvgalī.

Pēc notikumiem bagātas pirmās dienas, Krievijas pārstāvis Grjazins – kurš šodien svin savu divdesmito dzimšanas dienu – ir priekšā septiņpadsmit gadus vecajam ERČ jaunpienācējam Rovanperam, abiem šajos sarežģītajos apstākļos demonstrējot lielisku sniegumu.

Pēc teju ideāli aizvadītas pirmās dienas, Rīgā dzīvojošais Grjazins, viens no līderiem arī FIA ERC Junior U28 čempionātā, šobrīd ar Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia R5 ir pirmajā vietā. Viņam seko Rovanpera, kura Ford Fiesta R5 dienas laikā saskārās ar nelielām tehniskām problēmām, un kurš zaudēja vairākas sekundes aizslīdot garām krustojumam dienas pēdējā grunts ātrumposmā.

Lai arī Grjazins stabili turējās rezultātu tabulas augšgalā, dienas sākumā vadībā izvirzījās Aleksejs Lukjaņuks ar Ford Fiesta R5. Pirms piektā ātrumposma Grjazins savu deficītu bija samazinājis līdz 0.3 sekundēm, taču tajā izdzisa Lukjaņuka cerības uz otro uzvaru 2017. gada ERČ sezonā. „Mums radās elektriska problēma,” skaidro Lukjaņuks. „Spiedu gāzi, bet nekas nenotika. Zaudējām vairākas minūtes.”

Ar to Lukjaņuka neveiksmes nebeidzās – viņš avarēja pirmajā Liepājas pilsētas ātrumposmā, trāpot kokā pēc iebraukšanas milzīgā peļķē vienā no līkumiem.

Piektajā ātrumposmā nelielu kļūdu pieļāva arī Rovanpera: „Pēdējā krustojumā aizbraucām taisni. Tā bija muļķīga kļūda, taču es cenšos apgūt automašīnu un lieki neriskēju. Visu laiku mainām automašīnas regulējumus, paliek arvien labāk.”

Grjazins dienas laikā nesaskārās ar problēmām: „Pirmā diena bija ļoti ātra, man tā patika. Mums veicas labi, nav nekādu problēmu.”

Cīņā par uzvaru 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionātā, Kajetans Kajetanovičs provizoriski ir kļuvis par vēsturē pirmo trīskārtējo ERČ čempionu, pēc tam kad Bruno Magalešs – vienīgais pilots kuram bija iespēja cīnīties par uzvaru čempionātā – ietriecās tajā pašā kokā kurā Lukjaņuks, taču ar automašīnas priekšu. SEAJETS atbalstītais Portugāles pārstāvis, kurš pirmoreiz sacenšas Latvijā, tika aizgādāts uz Liepājas slimnīcu lai veiktu papildu pārbaudes.

Kajetanovičam un viņa stūrmanim Jarekam Baranam šķietami ir atmaksājies lēmums pēdējos ERČ posmos braukt piesardzīgi, nevis cīnīties par uzvarām. Pirms svētdienas ātrumposmiem viņi ir trešajā vietā, otro dienu izmantojot kā uzvaras apli sezonas noslēgumā.

Polis Lukašs Habajs ir ceturtais, neraugoties uz spēcīgu saaukstēšanos, bet Peugeot Rally Academy pārstāvošos spāņus, Pepe Lopezu un Hosē Suarezu, kuri ieņem piekto un sesto vietu, šķir tikai viena sekunde, abiem sakot ka pārāk īsās ātrumkārbas pārnesumattiecības dēļ viņi nav spējuši demonstrēt savu patieso ātrumu. Latvietis Jānis Vorobjovs ir ERC2 līderis un ieņem septīto vietu absolūtajā ieskaitē, priekšā vācu aristokrātam Albertam un FIA pasaules ralljkrosa čempionāta pilotam Reinim Nitišam, kuram šis ir tikai trešais starts rallijā.

ERC Junior Under 28: Grjazins ceļā pēc uzvaras

Grazinam droši soļojot pretī savai pirmajai uzvarai ERC Junior U28 ieskaitē, Pepes Lopeza un Hosē Suareza ciņa par otro vietu ir ļoti līdzvērtīga, un tās rezultātā var izšķirties arī čempionāta trešās vietas liktenis. Pagājušā gada Rally Liepāja uzvarētājs Ralfs Sirmacis, kurš bija viens no favorītiem arī šogad, pēdējā brīdī atteica dalību finansiālu apsvērumu dēļ.

ERC Junior U27: Huttunens priekšā Opel komandas biedram Ingramam

Jari Hutunens ir labā pozīcijā lai uzvarētu FIA ERC Junior U27 čempionātā un iegūtu 100 tūkstošu eiro stipendiju startam ERC Junior U28 klasē, esot iekrājis 25.4 sekunžu pārsvaru pār savu Opel komandas biedru Ingramu. Tā kā svētdien jāveic vēl seši ātrumposmi, cīņa noteikti nav galā, jo sevišķi tādēļ ka arī Filips Marešs un Alekss Zavada var cīnīties par čempiona titulu. Vietējo fanu favorīts Mārtiņš Sesks bija tuvu Hutunenam līdz pat piektajam ātrumposmam, kurā apmeta divus kūleņus, taču zaudēja ļoti maz laika un spēja turpināt sacensības ar kosmētiskiem bojājumiem automašīnai. Krištofs Klauss, Dominiks Brožs, Karels Kupecs, Bugra Banažs un Tamāra Molinaro noslēdz šīs klases labāko desmitnieku, Hutunenam esot vadībā arī ERC3 ieskaitē.

ERC2: mājas sacīkstēs vadībā Vorobjovs

Jānis Vorobjovs ar paša komandas sagatavotu Mitsubishi Evolution soļo pretī pārliecinošai uzvarai ERC2 ieskaitē. Viņa tuvākais sekotājs ir FIA pasaules rallijkrosa čempionāta zvaigzne Reinis Nitišs, bet Sergejs Remeņiks ieņem trešo vietu. Čempionu titula pretendenti Tibors Erdi juniors un Zelindo Melegari ir, attiecīgi, ceturtajā un pietajā vietā. „Šī mums bija ideāla diena,” stāsta Vorobjovs. „Ceram līdzīgi veikt arī rītdienas ātrumposmus.”

Kas tālāk? Noslēdzošā sekcija 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionātā, piektajā Rally Liepāja norises reizē, sastāvēs no sešiem ātrumposmiem ar 88.03 km kopējo distanci. Diena sāksies ar 21.59 km garo Castrol Edge Supercar ātrumposmu jau 9:00 no rīta. Finišs, blakus servisa parkam Pulvera ielā, ir plānots 16:10.

©FIAERC.com