FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Forsstroms un Sesks krāj pieredzi ERC Junior klasē
04.10.2017

2017. gada 4. oktobris

*Abi jaunieši piesakās dalībai ERC Junior Under 27 klasē

*Ātrie Rally Liepāja ceļi sagaida abus daudzsološos pilotus

*Sesks: “ERC Junior Experience programma man ļoti palīdzējusi”

FIA ERC Junior Under 27 čempionāts turpina piesaistīt pilotus kuri vēlas papildināt savu pieredzi starptautiskās sacensībās, darot to spēcīgā konkurencē. Rally Liepāja, papildu ierastajiem dalībniekiem, uz starta redzēsim arī Aleksu Forsstromu un Mārtiņu Sesku.

21 gadu vecais soms Forsstroms sacensībās piedalīsies ar Opel ADAM R2, bet 18 gadus vecais latvietis Sesks brauks ar Peugeot 208 R2.

Abi ERC Junior klasi izmēģināja jau pagājušajā sezonā, taču šogad ERČ posmā būs redzami pirmoreiz. Četriem pilotiem Liepājā cīnoties par čempiona titulu, Forsstromam un Seskam būs lieliska iespēja pierādīt savas spējas ļoti spēcīgā konkurencē, ERC Junior sezonas noslēgumā.

“Pēc pagājušajā gadā izcīnītās otrās vietas, šogad centīšos uzvarēt,” stāsta Forsstroms, kura pagājušā gada dalība Rally Liepāja bija pēc ERČ debijas auto24 Rally Estonia ietvaros. “Šis ir lielisks rallijs ar labiem ceļiem, mums vienkārši ir jābūt nedaudz ātrākiem. Šogad esmu nobraucis tikai piecus rallijus, kas ir maz, un divi no tiem bija ar R5 automašīnu pirms saskārāmies ar finansiālām problēmām. Darīšu visu, kas manos spēkos, lai nākamgad varētu aizvadīt visus ERC Junior posmus.”

©FIAERC.com

Sesks, kurš piedalās ERC Junior Experience programmā, atgriežas ERC Junior klasē savā mājas posmā, pagājušogad šeit izcīnot ceturto vietu savā ERČ debijā. Viņa tēvs Uldis, Liepājas domes priekšsēdētājs, palīdzēja iedibināt ralliju šajā reģionā, pilsētas piena rūpnīcā palīdzot organizēt sacensības jau 1965. gadā.

“Šis rallijs man ir ļoti svarīgs, esmu vienīgais latvietis ERC Junior klasē,” sāk Sesks juniors. “Pagājušogad par šeit izcīnīto ceturto vietu saņēmu Kolina Makreja ERC Flat Out balvu, taču šogad ceru uz labāku rezultātu. Šosezon piedalos ERC Junior Experience programmā, un tā man ir palīdzējusi uzlabot savas prasmes sezonas gaitā. Šogad maršrutā būs dažas izmaiņas, taču visi šī reģiona ceļi ir ātri un lieliski, man tie patīk, tāpēc nebaidos arī no jauniem ātrumposmiem. Četriem pilotiem cīnoties par šīs sezonas čempiona titulu, man būs lieliska iespēja sevi salīdzināt pret spēcīgākajiem junioriem.”

©FIAERC.com

ERC Junior U27 ir klase pilotiem kuri dzimuši ne agrāk kā 1990. gada 1. janvārī, visiem sacenšoties ar R2 klases automašīnām un Pirelli riepām. Sezonas kopvērtējumā tiek skaitīti četri labākie no sešiem posmiem, un čempions saņems 100 tūkstošu eiro stipendiju dalībai 2018. gada ERC Junior U28 klasē, kur dalībnieki brauc ar R5 klases automašīnām. Stefans Lefebrs, Emils Bergkvists un Marijans Grībels ir daži no pasīstamākajiem bijušajiem ERC Junior dalībniekiem.

©FIAERC.com