FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Castrol Ford Team Turkey uz pilnu banku cīņā par komandu titulu
03.10.2017

2017. gada 3. oktobris

*Stambulā bāzētā komanda šobrīd ir viena no trim, kas var izcīnīt prestižo FIA titulu

*Izmainītais komandas sastāvs palielina iespējas uzvarēt

*Par titulu cīnās arī ACCR Czech Team un Opel Rallye Junior Team

Castrol Ford Team Turkey uz Rally Liepāja ir pamainījuši dalībnieku sastāvu, lai palielinātu iespējas cīnīties par uzvaru ERČ komandu čempionātā, kur šogad tiek pasniegta tikai viena balva, nevis tiek apbalvota katras klases labākā komanda kā iepriekšējās sezonās.

©FIAERC.com

Stambulā bāzētā komanda aizvadījusi ļoti veiksmīgu ERČ sezonu un dodas uz Latviju ar 17 punktu pārsvaru pār ACCR Czech Team. Opel Rallye Junior Team ir trešajā vietā, 14 punktus aiz čehu komandas. Lai gan tā vairs nevar iesaistīties cīņā par titulu, LOTOS Rally Team ir iespēja apsteigt Opel Rallye Junior Team, neraugoties uz to, ka komandas vienīgais pārstāvis ir Kajetans Kajetanovičs, divkārtējais Eiropas čempions.

Saskaņā ar ERČ noteikumiem, komandas var nominēt ne vairāk kā trīs braucējus ar vienas ass vai pilnpiedziņas automašīnām, kuri tām attiecīgajā posmā varēs palīdzēt cīnīties par punktiem. Komandu ieskaitē tiek ņemti vērā rezultāti divām augstākās vietas ieņēmušajām ekipāžām, sezonas kopvērtējumā skaitot sešus no astoņiem posmiem.

Punktu sadalījumam notiekot atsevišķi 4WD un 2WD ieskaitēs, vienā posmā teorētiski iespējams izcīnīt 50 punktus – 25 par uzvaru 4WD un tikpat par uzvaru 2WD.

Castrol Ford Team Turkey šogad pieteikuši dalībniekus gan 4WD gan 2WD klasēs, taču Liepājā par punktiem cīnīsies ar trim 2WD klases Ford Fiesta automašīnām, Muratam Bostanči savu R5 automašīnu nomainot pret R2 klases auto. Papildu Bostanči un Bugram Banazam, komandai uz Liepājas posmu pievienosies arī Umitkans Ozdemirs.

ACCR Czech Team un Opel Rallye Junior esot pārstāvētām ar divām ekipāžām (attiecīgi, Dominiks Brožs un Filips Marešs, kā arī Kriss Ingrams un Tamāra Molinaro), Castrol Ford Team Turkey komandas taktika var palīdzēt tai kļūt par šī gada čempioniem, kā stāsta komandas vadītājs Serdars Bostanči.

“Pēdējam posmam esam izdarījuši būtiskas izmaiņas komandas stratēģijā. Sacensībās piedalīsimies ar trim ERC3 klases automašīnām, Muratam Bostanči savu ierasto R5 nomainot pret Ford Fiesta R2T. Šis solis sperts dēļ saspringtās situācijas komandu kopvērtējumā – mēs šogad ļoti vēlamies iegūt čempionu titulu.”

Lai gan Castrol Ford Team Turkey ir labā pozīcijā lai izcīnītu šo FIA titulu, Bostanči atzina, ka uzvara čempionātā nav komandas vienīgais mērķis Latvijas posmā. “Esam priecīgi par to, ka spējam cīnīties ar Eiropas spēcīgākajām komandām. Ticu, ka dalība šajā čempionātā ir vēl svarīgāka nekā uzvara tajā. Neatkarīgi no rezultāta kuru sasniegsim 8. oktobrī, šis ir bijis lielisks gads.”

Murats Bostanči turpina: “Esmu ļoti motivēts atgriezties ERC3 klases automašīnā, lai atbalstītu komandu cīņā par čempionu titulu. Centīšos sasniegt labu rezultātu klasē, kurā konkurence ir tikpat liela kā cīņā par uzvaru absolūtajā ieskaitē. Komanda pieņēma pareizo lēmumu piesakot mani vienas ass piedziņas automašīnā. Pagājušogad piedalījos šajā rallijā un tas man ļoti patika. Nevaru sagaidīt brīdi, kad varēšu sēsties pie Ford Fiesta R2T stūres.”

Žans-Baptiste Lejs, ERČ koordinators: “Ir lieliski, ka FIA Eiropas rallija čempionāts komandām izšķirsies vien pēdējā posmā, kur par titulu var cīnīties trīs komandas. Tas arī apstiprina mūsu lēmumu apvienot visu klašu čempionātus, tā vietā lai apbalvotu labāko komandu katrā no trim ERČ klasēm.”

©FIAERC.com