FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Pēdējā cīņa Latvijā: čempionāta līderis Kajetanovičs ceļā pēc trešā titula!
02.10.2017

2017. gada 2. oktobris

Šajā nedēļas nogalē notiks noslēdzošais 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionāta posms. Kajetans Kajetanovičs un Jareks Barans ir soļa attālumā no trešā čempionu titula pēc kārtas, Liepājā ierodoties ar 24 punktu pārsvaru pār portugāļiem Bruno un Hugo Magalešiem. LOTOS Rally Team ekipāža ir gatava cīņai ātrajos Rally Liepāja grunts ātrumposmos. Viņiem ir iespēja uzstādīt jaunu, fantastisku rekordu – nevienai citai ekipāžai līdz šim nav izdevies iegūt trīs čempionu titulus pēc kārtas!

©KAJTO.pl

“Vienmēr esmu cienījis savus pretiniekus. Mēs visi tiecamies uz ideālu un sapņojam par vienu un to pašu. Katrs no mums ziedo daļu no savas dzīves, lai kļūtu ātrāks un varētu cīnīties par tituliem. Noslēdzošajā posmā mūs sagaida cīņa par uzvaru ar vairākkārtēju Portugāles čempionu. Bruno ir ļoti talantīgs pilots un lielisks cilvēks. Tāpat kā man, viņam ir ātra automašīna un spēcīga komanda, kas ir pamats labam rezultātam. Novēlu mums abiem labi pavadīt laiku šajā noslēdzošajā cīņā,” pirms starta stāsta Kajetanovičs, divkārtējais Eiropas rallija čempions.

Cīņa par 39 punktiem

Kajto šogad punktus izcīnījis visos posmos, četras reizes kāpjot uz goda pjedestāla. Ideāla stratēģija un kārtīga sagatavošanās katram rallijam ir devusi uzvaras ātrumposmos septiņos no astoņiem notikušajiem posmiem! Atmetot vājāko rezultātu (kopvērtējumā tiek ieskaitīti seši labākie posmi), viņam ir 24 punktu pārsvars pār Bruno Magalešu. Trešajā vietā esošais francūzis Braiens Bufjē ir 61 punktu aiz Kajetanoviča. Noslēdzošajā posmā iespējams izcīnīt 39 punktus: septiņi punkti par uzvaru katrā no abām sekcijām, kā arī 25 punkti par uzvaru rallijā.

©KAJTO.pl

Kajetanovičam piešķirts pirmais numurs

Rallijam pieteikušās 53 ekipāžas, 38 no kurām piedalīsies FIA ERČ ieskaitē. Trīspadsmit ekipāžas to darīs ar R5 klases automašīnām. Kajetanovičam un Baranam uz Ford Fiesta R5 būs pirmais numurs, Magalešu brāļiem (Skoda Fabia R5) būs otrais numurs, bet trešais numurs piešķirts Aleksejam Lukjaņukam un Aleksejam Arnautovam (Ford Fiesta R5). Viņiem seko Latviju pārstāvošie Nikolajs Grjazins un pagājušā gada uzvarētājs Ralfs Sirmacis (abi ar Skoda Fabia R5).

Vairāk kā 200 kilometru distance

Pēc trim asfalta posmiem Polijā, Čehijā un Turcijā, Eiropas rallija čempionāts atgriežas uz grunts. Latvijas ātrumposmi ir slaveni ar ātriem līkumiem un taisnēm, kurās sporta auto nereti sasniedz maksimālo ātrumu. Mainīgie rudens laikapstākļi sacensībām var piešķirt vēl papildu azartu. Kvalifikācijas ātrumposms notiks piektdien, un pēc tā aizvadīšanas ātrākie piloti izvēlēsies savu starta pozīciju sestdienai, kurā septiņos ātrumposmos būs jāveic vairāk kā 97 kilometri. Svētdien būs jāveic vēl seši ātrumposmi un jau ap 14:30 tiks paziņoti uzvarētāji gan rallijā, gan arī visā čempionātā.