FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
ERC Junior U27 dalībnieku domas pirms Rally Liepāja
02.10.2017

2017. gada 2.oktobris

ERC JUNIOR UNDER 27 DALĪBNIEKU CITĀTI PIRMS RALLY LIEPĀJA

 

MĀRTIŅŠ SESKS (LVA) Vieta kopvērtējumā: N/A (2017. gada sezonas pirmais posms ERČ)

©FIAERC.com

Stūrmanis: Andris Mālnieks (LVA) Auto: Peugeot 208 R2

“Šis rallijs man ir ļoti svarīgs, esmu vienīgais latvietis ERC Junior klasē. Pagājušogad par šeit izcīnīto ceturto vietu saņēmu Kolina Makreja ERC Flat Out balvu, taču šogad ceru uz labāku rezultātu. Šosezon piedalos ERC Junior Experience programmā, un tā man ir palīdzējusi uzlabot savas prasmes sezonas gaitā. Šogad maršrutā būs dažas izmaiņas, taču visi šī reģiona ceļi ir ātri un lieliski, man tie patīk, tāpēc nebaidos arī no jauniem ātrumposmiem. Četriem pilotiem cīnoties par šīs sezonas čempiona titulu, man būs lieliska iespēja sevi salīdzināt pret spēcīgākajiem junioriem.”

 

BUGRA BANAZS (TUR) Vieta kopvērtējumā: Sestā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Buraks Erdeners (TUR) Auto: Ford Fiesta R2

“Protams, es vēlos uzvarēt šajā klasē, taču zinu, ka tas būs ļoti sarežģīti. Es respektēju savus konkurentus un esmu priecīgs par to, ka arvien tuvojos viņu ātrumam. Papildu prieku dod tas, ka sacensībās piedalīsies arī mans komandas biedrs Umitkans Ozdemirs, lai palīdzētu mūsu Castrol Ford Team Turkey cīņā par uzvaru ERC komandu čempionātā. Lai uzvar labākais!”

 

DOMINIKS BROŽS (CZE) Vieta kopvērtējumā: Astotā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Petrs Tešínskis (CZE) Auto: Peugeot 208 R2

“Minimālais uzdevums ir sasniegt finišu, jo pagājušogad šeit avarējām – to noteikti nevēlamies atkārtot! Ar nepacietību gaidām iespēju atkal sacensties uz grunts seguma, jo šogad pamatā esam braukuši pa asfaltu. Uz grunts vēl ir ļoti daudz ko mācīties, jo mums ir maza pieredze, taču vēlamies uzlabot savu sniegumu. Pēc problēmām Romā esam salabojuši auto un cerams viss ar to būs kārtībā.”

 

JARI HUTUNENS (FIN) Vieta kopvērtējumā: Trešā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Anti Linaketo (FIN) Auto: Opel ADAM R2

“Pateicoties tam, ka ieskaitē netiek ņemti vērā visi posmi, mēs vēl aizvien varam cīnīties par augstu vietu FIA ERC Junior U27 kopvērtējumā, neraugoties uz sliktiem rezultātiem Azoru salās un Čehijā. Patiesībā, Anti un man ir iespēja titulu izcīnīt ar pašu veikumu ar mūsu ADAM R2. Uzdevums izklausās vienkāršs – mums Latvijā jāizcīna maksimālais punktu skaits, un, ja būsim pietiekami ātri un veiksmīgi, lai tiktu līdz finišam bez kļūdām, rezultātam jābūt labam. Taču vienlīdzīgajā Junior klasē var notikt jebkas, tāpēc redzēsim kā viss izvērtīsies.”

 

KRISS INGRAMS (GBR) Vieta kopvērtējumā: Otrā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Ross Vittoks (GBR) Auto: Opel ADAM R2

“Iespēja doties uz Latviju ar cerībām izcīnīt FIA ERC Junior U27 čempionu titulu ir lieliski. Pēc Romas, kas bija pirmais rallijs ar Vittoku stūrmaņa lomā, zinu ka esam gatavi sezonas pēdējam posmam. Azoru salās pierādījām, ka esam spējīgi uzvarēt uz grunts seguma, kas arī būs mērķis Liepājā. Konkurence, kā vienmēr ERC Junior klasē, būs ļoti nopietna, taču esmu pārliecināts, ka varam cīnīties par uzvaru. Opel Rallye Junior Team sagatavos perfektu auto un sniegs labāko iespējamo atbalstu, kā ir darījuši visu sezonu.”

 

KRIŠTOFS KLAUSS (HUN) Vieta kopvērtējumā: Divpadsmitā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Botonds Csanji (HUN) Auto: Peugeot 208 R2

“Man ļoti patīk grunts ralliji, taču sacensības Latvijā ir kas pilnīgi citāds kā man ierastie ralliji Ungārijā un Austrijā, jo Liepājā ceļi ir ļoti ātri un regulāri esi piektajā pārnesumā. Man šis rallijs patīk, taču bez lielas pieredzes ir sarežģīti šeit būt ātram. Ir jāzina šos ceļus un jāizveido ļoti laba stenogramma.”

 

KARELS KUPECS (CZE) Vieta kopvērtējumā: Piektā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Vladimírs Osička (CZE) Auto: Peugeot 208 R2

“Piecpadsmit gadus esmu braucis autokrosā, tāpēc man ļoti patīk grunts segums, taču nedomāju ka tā pieredze man šeit daudz palīdzēs, jo autokrosā ātrumi ir mazi, bet Latvijas rallijs ir ārkārtīgi ātrs. Otrdien aizvadīsim testus lai varētu aprast ar braukšanu pa grunts segumu un ar automašīnu. Cerams šajā rallijā būsim ātri, taču man nav jāskrien tā kā kopvērtējuma pirmajam četriniekam, kuri cīnās par čempionu titulu. Man čempionāts ir noslēdzies, piektā vieta nav tas, ko vēlējos gada sākumā, taču šo vietu centīšos izcīnīt arī Liepājā.”

 

FILIPS MAREŠS (CZE) Vieta kopvērtējumā: Pirmā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Jans Hlušeks (CZE) Auto: Peugeot 208 R2

“Šis būs ļoti svarīgs rallijs, jo šobrīd esam kopvērtējuma vadībā. Ir svarīgi saglabāt vēsu prātu, jo man uz grunts seguma ir maza pieredze. Cīņa būs grūta, jo sevišķi pret Jari, kurš Somijas rallijā uzvarēja WRC2 klasē.  Protams, arī Kriss un Alekss ir ārkārtīgi ātri uz jebkura seguma. Neraugoties uz to, esmu gatavs smagi strādāt un sasniegt savu mērķi – noteikti nepadošos bez cīņas. Šis man bijis traks gads un esmu priecīgs par to, ka sezonas laikā esmu progresējis. Ir lieliski būt kopvērtējuma vadībā, taču nejūtu nekādu papildu slogu, jo nebiju domājis, ka nonākšu šādā situācijā. Nedēļas nogalē pirms Rally Liepāja nobraukšu vienu mazu ralliju Latvijā un tad otrdien kopā ar Mārtiņu Sesku aizvadīšu testus. Trešdien būs noslēdzošais ERC Junior Experience pasākums ar grunts treniņiem Urmo Āvas vadībā. Sagatavošanās būs laba un ceru ka varēšu būt konkurētspējīgs.”

 

TAMĀRA MOLINARO (ITA) Vieta kopvērtējumā: Septītā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Martins Vīdaegs (BEL) Auto: Opel ADAM R2

“Romā nodrošinātais čempionu tituls ERC Ladies ieskaitē deva man papildu motivāciju nākamajiem piedzīvojumiem, un Rally Liepāja būs viens no tiem. Man patīk braukt pa grunts segumu un esmu pārliecināta ka Latvijā būšu konkurētspējīga, jo sevišķi pēc ļoti veiksmīgiem grunts testiem ar Opel Rallye Junior Team Lausitzes reģionā Vācijā, nedēļu pēc Romas sacensībām. Latvijā ar stūrmani centīsimies piestrādāt pie stenogrammas – tur man vēl ir ko mācīties.”

 

ALEKSS ZAVADA (POL) Vieta kopvērtējumā: Ceturtā

©FIAERC.com

Stūrmanis: Gregors Dačovskis (POL) Auto: Opel ADAM R2

“Manas cerības uz čempiona titulu ir mazākas nekā tās bija pirms izstāšanās Itālijā, taču vēl aizvien varam cīnīties un pilots, kurš uzvarēs Latvijā būs labā pozīcijā arī kopvērtējumā. Uzvarēt cīņā pret trim ārkārtīgi spēcīgiem pilotiem būs sarežģīti, jo sevišķi pret Jari, kurš uz grunts ir par mums spēcīgāks. Brauksim cik vien ātri spējam, taču rallijs ir ļoti neprognozējams un tajā var notiks jebkas. Jācenšas būt maksimāli ātriem un gataviem izmantot citu kļūdas savā labā – rūpīgi jāizvērtē cik daudz varam atļauties  riskēt. Uz grunts esmu ātrs, taču nejūtos tik droši kā uz asfalta. Šobrīd gan par to domāt nav laika, šajā posmā izšķirsies čempionāta kopvērtējums.”

 

ALEKSS FORSSTROMS (FIN) Vieta kopvērtējumā: N/A (2017. gada sezonas pirmais posms ERČ)

©FIAERC.com

Stūrmanis: Eetu-Pekka Hellstens (FIN) Auto: Opel ADAM R2

“Pēc pagājušajā gadā izcīnītās otrās vietas, šogad Liepājā centīšos uzvarēt. Šis ir lielisks rallijs ar labiem ceļiem, mums vienkārši ir jābūt nedaudz ātrākiem. Šogad esmu nobraucis tikai piecus rallijus, kas ir maz, un divi no tiem bija ar R5 automašīnu pirms saskārāmies ar finansiālām problēmām. Darīšu visu, kas manos spēkos, lai nākamgad varētu aizvadīt visus ERC Junior posmus.”

©FIAERC.com