FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Lukjaņuks atgriežas, lai cīnītos par ERČ titulu
20.03.2017

2017. gada 20. marts

Aleksejs Lukjaņuks ir apņēmības pilns kļūt par pirmo Krievijas pārstāvi kurš uzvar FIA Eiropas rallija čempionātā, 2017. gadā visu uzmanību veltīs ERČ nevis WRC2 čempionātam.

Alexey Lukyanuk / Romand Kapustin @SATA Rallye Açores 2016 ©FIAERC.COM

Lukjaņuks sākotnēji bija plānojis pievienoties vairākiem bijušajiem ERČ braucējiem, kuri šobrīd startē pasaules rallija čempionātā. Tomēr, nule ieviestās izmaiņas plānos nozīmē, ka viņš mēneša beigās piedalīsies Azores Airlines Rallye, pēc tam turpinot cīņu par čempiona titulu senākajā starptautiskajā rallija čempionātā.

„Atkal startēsim ERČ un cīnīsimies par uzvarām,” stāsta Lukjaņuks. „Gada sākumā mēs izmēģinājām pasaules čempionātu, taču tie plāni bija balstīti uz sponsoru prasībām un vēlmēm. Diemžēl mums neizdevās tās realizēt, taču izdevās nobraukt vienu WRC2 posmu un tagad esam pieņēmuši lēmumu startēt ERČ, jo te ir zemākas izmaksas. Redzot dalībnieku sarakstu, ir skaidrs, ka cīņa par čempiona titulu šeit būs ļoti nopietna. Esam sākuši gatavošanos pirmajam posmam, šobrīd aizvadām stenogrammas treniņus, pētām video materiālus un ar nepacietību gaidām sezonas sākumu!”

Lukjaņuks, kurš turpinās sadarboties ar stūrmani Alekseju Arnautovu, arī šogad startēs ar H-Racing sagatavotu Ford Fiesta R5, taču jau ar citu dizainu. „Pirmajos divos posmos startēsim sev neierastās krāsās – kā sponsoru esam ieguvuši Rosgosstrakh (RGS), taču turpinām arī savu ilgtermiņa sadarbību ar Borisu Ziminu, un tieši viņa atbalsts dod mums iespēju sacensties šajā līmenī,” stāsta 36 gadus vecais pilots, kurš pagājušā gada ERČ kopvērtējumā piekāpās Kajetanam Kajetanovičam.

ERČ koordinators, Žans-Batiste Lē: „Aleksejs ir plaši pazīstams kā viens no ātrākajiem un skatāmākajiem rallija braucējiem, un būs lieliski viņu atkal redzēt ERČ. Lai gan viens no ERČ pamatuzdevumiem ir sagatavot nākamos pasaules čempionāta dalībniekus, Alekseja dalība čempionātā jaunajiem talantiem ERC Junior Under 28 čempionātā dos fantastisku atskaites punktu. Šajā sezonā mēs sagaidām daudzas aizraujošas cīņas.”

©FIAERC.COM