FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Čehijas autosporta federācija izveido jaunu ERČ komandu
08.03.2017

2017. gada 8. marts

Čehijas autosporta federācija, ACCR, šī gada FIA Eiropas rallija čempionātā atbalstīs jauno talantu komandu ar trim automašīnām, uzskatāmi demonstrējot ERČ starptautisko nozīmību.

2017. gada sezonā pievienojoties ERČ, senākajam starptautiskajam rallija čempionātam, ACCR seko Opel Motorsport un Peugeot Sport piemēram un nodrošina fantastiskas karjeras attīstības iespējas Dominikam Brožam, Janam Černijam un Filipam Marešam.

Jan Černý / Pavel Kohout @Rally Liepāja-Ventspils 2013 ©FIAERC.COM

Černijs, divkārtējais ERC 2WD čempions, ar Škoda Fabia R5 piedalīsies ERC Junior U28 čempionātā. Ņemot vērā viņa pieredzi un iepriekšējos rezultātus, 26 gadus vecais pilots tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem pretendentiem cīņā par iespēju ar WRC klases automašīnu veikt vienu Eiropā notiekošu 2018. gada FIA pasaules rallija čempionāta posmu. Černijs 2013. gadā ar Škoda Fabia S2000 piedalījās arī pirmajā Rally Liepāja, uzvarot rallija pēdējā ātrumposmā un ralliju noslēdzot ceturtajā vietā.

Dominik Brož / Petr Těšínský @Rally Liepāja 2016 ©FIAERC.COM

20 gadus vecais Brožs un 25 gadus vecais Marešs ar Peugeot 208 R2 cīnīsies ERC Junior U27 klasē, un visi trīs braucēji pārstāvēs ACCR Czech Team. ERC Junior U27 klases čempions saņems 100 000 EUR dalībai nākamā gada ERC Junior U28 klasē, kas būtu milzīga iespēja jaunajiem rallija talantiem kā Brožam un Marešam.

Žans-Batiste Lē, ERČ koordinators: “Esam patiesi priecīgi ERČ uzņemt ACCR Czech Team, kā arī ceram, ka šis būs sākums ilgtermiņa sadarbībai. ERČ un Čehija ir cieši saistīti caur Barum Czech Rally Zlin, un ACCR lēmums izveidot komandu šo saikni tikai stiprinās. Lieliski, ka ACCR Czech Team cīnīsies arī komandu ieskaitē, kuras formāts šogad ir nedaudz pamainīts, posma kopvērtējumā skaitot divu veiksmīgāko braucēju rezultātus, neatkarīgi no tā vai tie izcīnīti ar vientilta piedziņas, vai pilnpiedziņas automašīnu.“

Tomāšs Kuncs, AUTOKLUB Czech Republic viceprezidents autosporta jautājumos: “Jau kādu laiku domājam par iespējamiem variantiem jauno pilotu atbalstīšanai, un esam izlēmuši radīt īpašu projektu jaunajiem pilotiem un viņu stūrmaņiem ERC Junior klases ietvaros. Šis čempionāts ir ideāla platforma jaunajiem braucējiem, un palīdzēs viņiem gūt vērtīgu pieredzi, kas noderēs visas karjeras laikā!”

ACCR Czech Team pirmās sacensības būs Azores Airlines Rallye no 30. marta līdz 1. aprīlim.

©FIAERC.COM