FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Intervija ar poļu rallija pilotu Lukašu Habaju
06.03.2017

Lukašs Habajs gatavojas 2017. gada FIA Eiropas rallija čempionāta sezonai – 2016. gadā viņš ieguvis vērtīgu pieredzi un jaunajā sezonā startēs kopā ar ERČ titulu ieguvušu stūrmani. 41 gadu vecais Polijas pilots stāsta par Danielu Dimurski, automašīnas maiņu un iemaņu uzlabošanu uz sniega seguma ceļiem.

Łukasz Habaj @Rally Liepaja 2016 ©FIAERC.COM

Kāpēc arī 2017. gadā esi izlēmis atgriezties ERČ?

“ERČ man bija loģiska izvēle pēc mērķu sasniegšanas Polijā. Pagājušajā gadā nedaudz izmēģināju, un man iepatikās. Tā man ir pilnīgi jauna pieredze visos aspektos. Jūtu, ka ERČ ir čempionāts, kurā varu attīstīties kā braucējs un to pašu var darīt arī mana komanda. Konkurences līmenis šeit noteikti ir augstāks nekā nacionālajā čempionātā!”

Kā pa ziemu esi gatavojies sezonai?

“Šogad mums Polijā bija lieliska ziema un veicu daudz treniņus ar savu Evo IX. Ja neskaita to, nekā īpaši neesmu gatavojies. Ar Fiesta esmu nobraucis 100 km pa sniegu un Azoru salās kopā ar citiem dalībniekiem plānojam piedalīties vienas dienas testos. Ar to būtu jāpietiek, lai atrastu pareizos regulējumus!”

Runājot par tavu sacensību programmu, kāds ir 2017. gada plāns?

“Šosezon esmu ieguvis jaunu stūrmani, Danielu Dimurski, kurš pagājušajā gadā kopā ar Čučalu kļuva par ERC2 klases čempionu. Esmu pārliecināts, ka viņa pieredze būs ļoti noderīga, jo sevišķi tādos rallijos kā Azoru salās, kuros nekad neesmu piedalījies. Plānojam startēt sešos posmos – Portugālē, Spānijā, Polijā, Čehijā, Itālijā un Latvijā!”

Vai gaidāmajā sezonā plāno mainīt automašīnas?

“Pirmajos divos rallijos izmantosim manu veco Fiesta R5. Pēc tam līdz nākamajām sacensībām mums būs trīs mēneši laika padomāt, vai sezonu noslēgt tajā pašā auto, vai izmēģināt kādu citu. Apsveru pāris variantus, taču šobrīd vēl ir pāragri spriest par to, kas notiks!”

©FIAERC.COM