FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
ERC Junior ir Opel Motorsport pirmā izvēle jauno rallija braucēju attīstīšanai
10.02.2017

2017. gada 10. februāris

Opel Motorsport apstiprinājuši ka 2017. gadā jau ceturto sezonu pēc kārtas pieteikušies FIA ERC Junior čempionātam. Komanda dalībai ERC Junior U27 pieteikusi trīs ekipāžas, kas brauks ar R2 klases automašīnām un Pirelli riepām.

Opel Motorsport ©FIAERC.COM

Jari Hutunens, Kriss Ingrams un Tamāra Molinaro startēs visos sešos ERC Junior U27 posmos ar Adam R2, rūpnīcas atbalstītajai Opel komandai cenšoties izcīnīt trešo ERC Junior titulu pēc kārtas, sekojot Emila Bergkvista (2015) un Marijana Grībela (2016) panākumiem.

Hutunena dalība ir balva par viņa uzvaru Vācijā bāzētajā ADAC Opel Rallye Cup, kur 22 gadus vecais soms uzvarēja sešos no septiņiem posmiem. Būdams Markusa Grenholma, divkārtējā pasaules rallija čempiona, protežē, Hutunens startēs ADAC Opel Rallye Junior Team sastāvā kopā ar Anti Linaketo, savu 37 gadus veco stūrmani no Somijas.

Pēc piekāpšanās Grībelam cīņā par pagājušā gada ERC Junior čempiona titulu, Lielbritānijas pārstāvis Ingrams atgriežas Junior klasē uz ceturto sezonu, neapšaubāmi esot viens no favorītiem cīņā par galveno balvu – 100 000 EUR stipendiju dalībai 2018. gada ERC Junior U28 čempionātā, kur dalībnieki sacenšas ar R5 klases automašīnām. 22 gadus vecais braucējs 2016. gadā uzvarēja FIA ERC3 ieskaitē un turpinās sadarbību ar 22 gadus veco britu stūrmani Eliotu Edmondsonu.

19 gadus vecajai itāļu braucējai Molinaro dalība šī gada ERC Junior U27 čempionātā ir vēl viens būtisks solis uz priekšu pēc testiem ar Adam R2 pagājušajā sezonā. Viņas programma ir radīta sadarbībā ar Opel, Pirelli un Red Bull, un dos itāļu braucējai iespēju krāt sacensību pieredzi. Austriete Urzula Meirhofere, 32, būs viņas stūrmane.

„Pēc diviem ERC Junior čempionu tituliem, Opel Rallye Junior Team noteikti ir pakļauti papildu spiedienam, jo atrodamies favorītu lomā,” stāsta Opel Motorsport vadītājs Jorgs Šrots. „Taču mēs esam priecīgi pieņemt šo izaicinājumu un mūsu jaunajai komandai ir lielisks dažādu braukšanas stilu sajaukums. Neraugoties uz savu vecumu, Kriss jau ir iekrājis ievērojamu starptautisko pieredzi, Jari savu milzīgo talantu parādīja ADAC Opel Rallye Cup, un Tamāra sper pirmos soļus savā rallija karjerā. Būs aizraujoši redzēt. ko šie trīs braucēji varēs panākt neraugoties uz šī brīža dažādo pieredzes līmeni!”

Žans-Batiste Lē, ERČ koordinators, bija priecīgs par Opel dalību ERC Junior: „Rūpnīcas komandas dalība ERC Junior kalpo ne tikai par atskaites punktu citiem jaunajiem braucējiem, bet arī palīdz talantīgiem pilotiem demonstrēt savu meistarību starptautiskā līmenī!”

ERC Junior čempionāts notiks sešos posmos, sezonai sākoties ar grants ralliju Azores Airlines Rallye no 30. marta līdz 1. aprīlim. Tam sekos asfalta posms Rally Islas Canarias (4.-6. maijs), Rally Rzeszow (Polija, 3.-5. augusts), Barum Czech Rally Zlin (Čehija, 25.-27. augusts) un Rally di Roma Capitale (Itālija, 15.-17. septembris). Grants seguma Rally Liepāja Latvijā 6.-8. oktobrī būs sezonas noslēguma posms.

 ©FIAERC.COM