FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Divi soļi līdz WRC: ERC Junior čempionāts piedāvā karjeras izaugsmes iespējas
01.02.2017

2017. gada 1. februāris

Rallija ekipāžām uzsākot dalību FIA ERC Junior čempionātā, divu gadu laikā iespējams izcīnīt startu vienā FIA pasaules rallija čempionāta posmā ar WRC klases automašīnu.

FIA ERC Junior ©FIAERC.COM

Veiksmīgais FIA ERC Junior čempionāts sākot ar 2017. gada sezonu tiks sadalīts divās klasēs, atkarībā no braucēju vecuma un izmantotās automašīnas klases.

ERC Junior U27, kurā notiks seši posmi, paredzēts braucējiem, kuri dzimuši ne agrāk kā 1990. gada 1. janvārī un brauc ar Pirelli riepām aprīkotām R2 klases automašīnām. Sezonas izskaņā tiks skaitīti četri labākie rezultāti, un kopvērtējuma uzvarētājs saņems 100 000 EUR stipendiju dalībai 2018. gada ERC Junior U28 čempionātā.

ERC Junior U28 piedāvā nākamo soli rallija piramīdā braucējiem, kuri dzimuši ne agrāk kā 1989. gada 1. janvārī. Līdzīgi kā U27 klasē, arī šeit notiks seši posmi no kuriem ieskaitē tiks ņemti četri labākie rezultāti, taču braucējiem būs jāizmanto R5 klases automašīnas, gan bez riepu ražotāja ierobežojuma. Šīs klases čempions saņems iespēju ar 2016. gada specifikācijas WRC klases auto piedalīties vienā no Eiropā notiekošajiem 2018. gada FIA pasaules rallija čempionāta (WRC) posmiem (ar P1 braucēja prioritāti).

Abas ERC Junior klases saņems būtisku atspoguļojumu televīzijā, vismaz trīs minūtes raidlaika katrā Eurosport pasākuma atspoguļojumā tiks veltītas šīm divām jauno braucēju sekmēm.

„Ir skaidrs, ka arvien lielāks skaits ERC Junior braucēju un citu jauno braucēju vēlas spert nākamo soli rallijā taču nespēj atļauties veikt pilnu starptautisku čempionātu ar R5 klases automašīnu vai arī tie vēl nav pietiekami pieredzējuši, lai spētu regulāri cīnīties par pašām augstākajām vietām,” stāsta ERČ koordinators Žans-Batiste Lejs. „ERC Junior U28 atrisinās šo problēmu radot nākamo karjeras pakāpienu ERC Junior U27 braucējiem, kur kontrolētā vidē būs iespēja sacensties ar līdzīgi pieredzējušiem braucējiem. Un, dodot šīs klases uzvarētājam iespēju startēt vienā pasaules rallija čempionāta posmā, mēs atbalstīsim jauno braucēju ambīcijas sasniegt šī sporta veida augstāko līmeni!”

Neraugoties uz to, ka reģistrācija tika atvērta vien 2017. gada 1. janvārī, interese par FIA ERC Junior U27 un U28 ir liela, vairākiem braucējiem jau izziņojot savus plānus vai gatavojoties to darīt tuvākajā nākotnē.

FIA Eiropas rallija čempionāta organizators Eurosport Events FIA ERC Junior čempionātu radīja 2014. gadā, sadarbojoties ar motoru sporta pārvaldes institūciju FIA, un kopš tā laika šajā klasē ir piedalījušies 67 braucēji. Šī brīža Citroen WRC braucējs Stefens Lefevrs kļuva par pirmo FIA ERC Junior čempionāta titula ieguvēju, otrajā gadā uzvarēja Emils Bergkvists, bet Marijans Grībels palika nepārspēts 2016. gada sezonā.

 

2017. gada FIA ERČ Junioru čempionāta kalendārs:

30. marts - 1. aprīlis        Azores Airlines Rallye                        (Portugāle, grunts)

4. - 6. maijs                   Rally Islas Canarias El Corte Inglés       (Spānija, asfalts)

3. - 5. augusts               Rally Rzeszow                                 (Polija, asfalts)

25. - 27. augusts           Barum Czech Rally Zlín                      (Čehija, asfalts)

15. - 17. septembris       Rally di Roma Capitale                       (Itālija, asfalts)

6. - 8. oktobris               Rally Liepāja                                   (Latvija, grunts)

©FIAERC.COM