FIA ERČ partneri:
Seko mums:
FIA ERČ 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | GRIEĶIJA | KIPRA | POLIJA | ČEHIJA | ITĀLIJA | LATVIJA
Jaunumi
Lejs: Astoņi ir pareizais čempionāta posmu skaits!
02.12.2016

2016. gada 2. decembris

Intervija ar FIA Eiropas rallija čempionāta koordinatoru Žanu-Batisti Leju.

- Jean-Baptiste Ley @Rally Liepāja 2016 ©FIAERC.COM

2017. gada ERČ sezonā būs astoņi posmi, par diviem mazāk nekā pagājušajā gadā, lai arī tika pieļauta iespēja skaitu atstāt nemainīgu. Kāpēc tika samazināts posmu skaits?

„Mums bija iespēja rīkot desmit posmus, tāpat kā iepriekšējā gadā, taču tad mēs ignorētu komandu un dalībnieku finansiālās iespējas: pēdējos trīs gados pat lielākās komandas, ŠKODA Motorsport, Peugeot Rally Academy un LOTOS Rally Team, nestartēja vairāk kā astoņos posmos. Bija grūti pieņemt šo lēmumu, taču ir būtiski ieklausīties braucējos un komandās, kas minēja ka astoņi posmi ir maksimālais skaits!”

Ypres Rally jau gadiem bija redzams FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārā, taču nākamā gada kalendārā šis rallijs nav iekļauts. Kāpēc?

„Eurosport Events ar Ypres Rally organizatoriem sadarbojies jau kopš 2006. gada, kad vēl notika Intercontinental Rally Challenge čempionāts, atbalstot sacensību izaugsmi un nodrošinot milzīgu dalībnieku skaitu un būtisku atspoguļojumu medijos, tai skaitā televīzijā. Pēc mūsu līguma noslēgšanās, Ypres Rally organizatori izlēma, ka viņu sacensībām nākotnē vairs nav nepieciešams piesaistīt starptautisku FIA seriālu, vai gūt būtisku atspoguļojumu televīzijā, tāpēc līgumu neesam pagarinājuši. Tas bija pašu organizatoru lēmums.”

Rally di Roma Capitale ir jauns rallijs 2017. gadā. Ko mēs varam sagaidīt no šīm sacensībām?

„Mēs esam ļoti priecīgi apvienot spēkus ar Motorsport Italia, kas trīs gadu laikā Rally di Roma Capitale ir padarījuši par vienu no labākajiem Itālijas čempionāta posmiem. Tas nozīmē arī to, ka Eiropas čempionāts atgriežas Itālijā pirmoreiz kopš 2013. gada Rally Sanremo, kas pēdējos divus gadus ir bijis viens no mūsu mērķiem. Rallijs Itālijā notiks arī pasaulslavenā pilsētā, kas rada vairākas interesantas reklāmas iespējas. Mēs vienmēr uzticamies jaunajiem rallijiem, kā darījām arī ar Rally Liepāja četrus gadus atpakaļ. Raimonds Strokšs un viņa komanda atnesa jaunu pieeju sacensību rīkošanai, un šobrīd organizē vienu no labākajiem grants rallijiem ERČ!”

Cik apmierināti esat ar sezonas kalendāru?

„Esam ļoti apmierināti, jo astoņi posmi ir pareizs skaits, skatoties uz tirgus un ekonomisko klimatu. Ir liels prieks turpināt mūsu ilgtermiņa vienošanās ar sacensībām, kas nodrošina labākos TV kadrus grants un asfalta seguma rallijos, tai skaitā posmos Azoru un Kanāriju salās. Mēs viesosimies arī valstīs ar ilgām rallija tradīcijām – Čehijā, Itālijā, Portugālē un Spānijā. Viesosimies Barum Czech Rally Zlin, bijušajos WRC posmos Akropolē un Kiprā, un, sezonas noslēgumā, rallija organizēšanas paraugstunda Baltijā: Rally Liepāja – mājas sacīkstes jaunajam talantam Ralfam Sirmacim. Tāpat kā iepriekš, komandas turpinās saņemt loģistikas atbalstu salu rallijiem, mums cenšoties iespējami samazināt sacensību izmaksas.”

FIA ERČ Junioru čempionātā veiktas būtiskas izmaiņas. Kāpēc tas bija nepieciešams?

„Ir skaidrs ka arvien lielāks skaits ERC Junior bijušo braucēju un citu jauno talantu vēlas spert nākamo soli savās karjerās, taču finansiāli nevar atļauties aizvadīt pilnu starptautisku čempionātu ar R5 automašīnu vai viņiem nepietiek pieredzes, lai regulāri cīnītos par augstākajām vietām. ERC Junior U28 klase piedāvās šo nākamo soli priekš ERC Junior U27 klases braucējiem, kur viņiem būs iespēja sacensties ar jaunajiem pilotiem ar līdzīgu pieredzi. ERC Junior U28 uzvarētājam dodot iespēju nobraukt vienu posmu pasaules rallija čempionātā, mēs atzīstam jauno braucēju ambīcijas sasniegt šī sporta veida augstāko līmeni.”

©FIAERC.COM